Tydzień historyczny odbył się w dniach 6-9 czerwca pod hasłem 1050 rocznicy chrztu Polski. Symbolem wydarzenia był posąg Światowida przedchrześcijańskiego bóstwa słowiańskiego na którym umieszczono plan imprezy. W ramach tygodnia odbyły się : walki wojów i rzut włócznią do celu, loteria historyczna nagradzana słodkim upominkiem, konkurs wiedzy o Polsce średniowiecznej, prezentacja broni białej i monet oraz medali pochodzących z prywatnych kolekcji uczniów.  W trakcie przerw można było zapoznać się z anegdotami i ciekawostkami historycznymi umieszczonymi na korytarzach szkolnych. Najlepsze wyniki z konkursu osiągnęli uczniowie: Barbara Pacyna, Adrian Chmiel i Filip Kulka. Gratulujemy!  Współorganizatorami tygodnia historycznego byli uczniowie klasy IIb. Dziękujemy!