foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
„Lepiej częściowo mieć rację, niż całkowicie się mylić" - Warren Buffet

Publiczne Gimnazjum nr 2

w Łańcucie, ul. Kochanowskiego 6, 37-100 Łańcut

    11 lutego nasi uczniowie mieli okazję uczestniczyć w niesamowitej lekcji przyrody na żywo. Była to lekcja poświęcona sowom, sokołom i jastrzębiom. Demonstrowano nie tylko ptaki siedzące ale również latające ponad głowami dzieci. Wyjaśniono ich budowę oraz przystosowania do życia w otaczającym je środowisku. Warsztaty miały na celu przekazanie uczniom różnic pomiędzy poszczególnymi grupami ptaków oraz ukazanie ich piękna jak i uzmysłowienie roli, jaką spełniają w przyrodzie.

   Uczniowie poznali rolę szlary u sów na przykładzie płomykówki, mieli okazję przekonać się o bezszelestnym locie puchacza bengalskiego a także wzięli udział w ćwiczeniach z jastrzębiem manewrującym między przeszkodami. Młodzież aktywnie uczestnicząca w zajęciach została nagrodzona upominkami w postaci zdjęć ptaków.

Copyright © 2018 Publiczne Gimnazjum nr 2 w Łańcucie Rights Reserved.