belka projektowa

do projektu

i ich kompetencji językowych

realizowanego na zasadach Programu Erasmus+  w ramach projektu

Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i kadry edukacji szkolnej
finansowanego ze środków programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego .

Projekt obejmuje działalność projektową oraz mobilność uczniów do Włoch w dniach 6.06.2024 r. -15.06.2024 r.

Udział w projekcie jest bezpłatny, koszty transportu, wyżywienia, zakwaterowania są  pokrywane z budżetu projektu!

20.03.24 r. - 05.04.2024 r. – przyjmowanie zgłoszeń uczestników

12.04.2024r. -  ogłoszenie wyników rekrutacji

Projekt skierowany jest do uczniów kl.7 i 8. Uczeń który chce zgłosić chęć udziału w projekcie jest zobowiązany do złożenia

w sekretariacie szkoły formularza zgłoszeniowego.

Wszelkie istotne informacje o projekcie znajdują się w Regulaminie rekrutacji.

Dofinansowanie projektu z UE: 138 645,29 zł

DOKUMENTY DO POBRANIA:

Załącznik nr  1 - Klauzule informacyjne

Załącznik nr 2 - Zakres danych ucznia

Uczestnicy projektu zostaną wyłonieni w procesie rekrutacji. Zakwalifikowani uczniowie wezmą udział w zajęciach przygotowawczych, m.in. zajęciach z języka angielskiego i włoskiego, zajęcia merytoryczne o tematyce związanej z ekologią i ochroną środowiska, przygotowanie materiałów oraz prezentacji szkoły, zajęcia kulturowe oraz pedagogiczne.
W dniach 6.06 – 15.06.2024r. uczniowie wyjadą do Włoch. Program mobilności zakłada udział uczniów w zajęciach warsztatowych, w czasie których pogłębią wiedzę z zakresu ekologii i zachowań proekologicznych. Uczniowie będą pracować wspólnie z uczniami włoskimi w grupach projektowych w czasie zajęć oraz warsztatów terenowych.

Głównym rezultatem projektu będzie przygotowanie kalendarza eko-wyzwań. Jest to narzędzie, które będzie inspirować uczniów do drobnych działań, zmiany nawyków na bardziej proekologiczne, będzie dawać proste recepty jak być bardziej eko na co dzień. Po powrocie uczniowie podzielą się rezultatami projektu z całą społecznością szkolną.

Głównymi celami projektu są: wzrost kompetencji językowych uczniów oraz swobody wypowiadania się w języku angielskim, podniesienie poziomu wiedzy i świadomości z zakresu edukacji ekologicznej, doskonalenie umiejętności stosowania narzędzi cyfrowych w praktyce a także poznanie europejskiego dziedzictwa kulturowego i wyrównanie szans edukacyjnych uczniów.

Projekt skierowany jest do uczniów kl.7 i 8. Udział w projekcie jest bezpłatny, koszty transportu, wyżywienia, zakwaterowania są pokrywane z budżetu projektu!

Dofinansowanie projektu z UE: 138 645,29 zł

WYNIKI REKRUTACJI do projektu

„Podejmij eko-wyzwanie! - mobilność szansą na rozwój zrównoważonych postaw uczniów i ich kompetencji językowych”,

nr 2022-2-PL01-KA122-SCH-000100624.

Zapraszamy do zapoznania się z listą osób zakwalifikowanych oraz rezerwowych do uczestnictwa w projekcie „Podejmij eko-wyzwanie!”.

Uczestnicy mają prawo wglądu do szczegółowych wyników procesu rekrutacji u koordynatora projektu.

O dalszych formalnościach uczestnicy projektu zostaną poinformowani w najbliższym czasie.

Lista uczniów zakwalifikowanych do udziału w projekcie

FE plakat A3 FE dla Rozwoju Społecznego.pdf (2)