Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali - św. Jan Paweł II

Dnia 31.10.2019 r. w naszej szkole odbył się 1. ORSZAK I BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH pod hasłem „Każdy święty chodzi uśmiechnięty”. Nasze wspólne świętowanie związane było z liturgicznym wspomnieniem Wszystkich Świętych. Organizując tę uroczystość pragnęliśmy ukazać dzieciom radość, jaką daje życie dla Boga i z Bogiem oraz niezwykłej relacji, jaką jest tajemnica świętych obcowania, dzięki której nieustannie możemy cieszyć się pomocą i wstawiennictwem świętych. Pragnęliśmy przybliżyć uczniom postaci wybranych świętych i wskazać ich jako wzór do naśladowania. Pokazać, że świętość nie jest nudna i jest osiągalna dla każdego.

Dzieci  przebrane za postaci świętych, np. św. Jan Paweł II, św. Franciszka, św. Mikołaja, św. Antoniego, św. Kingę, św. Faustynę, św. Jadwigę, Matkę Bożą, św. Józefa, Aniołów… wzięły udział w barwnym korowodzie, mszy świętej oraz zabawie tanecznej przy anielskiej muzyce.

Niezwykłym zaangażowaniem oraz pomysłowością wykazali się Rodzice, którzy przygotowali piękne stroje oraz atrybuty świętych oraz słodki poczęstunek dla dzieci.

Mamy nadzieję, że ta tradycja będzie kontynuowana w kolejnych latach i przysporzy wszystkim wiele radości.

Copyright © 2020 Szkoła Podstawowa nr 4 w Łańcucie Rights Reserved.