foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali - św. Jan Paweł II

Szkoła Podstawowa nr 4 im Jana Pawła II

w Łańcucie, ul. Kochanowskiego 6, 37-100 Łańcut

    10 i 11 czerwca pierwszoklasiści naszego gimnazjum (z drobnymi problemami technicznymi) wyjechali na wycieczkę do Janowa Lubelskiego i do Lublina. Przy bardzo sprzyjającej pogodzie, w przepięknych janowskich lasach pierwszy dzień spędziliśmy na grach i zabawach edukacyjnych. Późnym popołudniem organizatorzy przygotowali rajd terenowy po lasach, bagnach i piasku. Należy przyznać, że poziom adrenaliny wszystkim bardzo się podniósł, zwłaszcza przy ostrych zjazdach i zakrętach. Największą uciechą było jednak wypychanie samochodu z błota. Wszyscy wyglądali jak ludzie pierwotni z filmu pt. „Walka o ogień” zwłaszcza wtedy, gdy obłoceni sturlali się z piaszczystego wzgórza.


Rajd zakończył się wstępną kąpielą w jeziorze (dokładne mycie odbyło się w ośrodku wypoczynkowym). Kolejną atrakcją tego dnia była możliwość gry w „piłkarzyki” oraz ujeżdżanie byka na specjalnie przygotowanych „dmuchańcach”.
    Późnym wieczorem, o 2130 wyruszyliśmy do lasu na zabawę w „podchody”. Było super! Około 24 wróciliśmy do ośrodka z nadzieją na ciszę nocną.
   Po kilku godzinach snu, po śniadaniu udaliśmy się do parku linowego, gdzie każdy mógł sprawdzić swoje umiejętności spidermana. Nauczyciele także przyłączyli się do zabawy. Należy dodać, że wszystko odbywało się pod czujnym okiem instruktorów.
   Po obiedzie wyjechaliśmy do Lublina i tam zwiedzaliśmy Starówkę oraz podziemia. Pan przewodnik opowiadał bardzo interesująco. Szczególnie ciekawe były legendy.
   Do Łańcuta wróciliśmy późnym wieczorem, około 22.
   Ta wycieczka na pewno pozostanie na długo w pamięci wszystkich uczestników.

Copyright © 2020 Szkoła Podstawowa nr 4 w Łańcucie Rights Reserved.