W kategorii “recytacje” wystąpiła Patrycja Chmiel, która zaprezentowała wiersz Siergieja Jesienina “Ты меня не любишь, не жалеешь”.

W kategorii “mała forma teatralna”  Karolina Buszta, Remigiusz Kliś, Julia Wróbel, Anita Kot, Weronika Wałczyk, Mateusz Sroczyk przedstawili po włosku bajkę “Cappuccetto Rosso”, a Oliwia Wajda, Anastazja Haładyj, Andżelika Haładyj, Anna Fergisz, Jacek Sroczyk i Wojciech Wołkowicz wiązankę skeczów w języku angielskim “A few funny things”.

Wszyscy nasi uczniowie, pomimo odczuwanej tremy, wspaniale się zaprezentowali, co zostało docenione przez jury. Zostali oni dostrzeżeni w olbrzymiej ilości występujących (prawie 100 osób z powiatów łańcuckiego i przeworskiego) i nagrodzeni. Natalia Pera i Zuzanna Kołodziejczyk zdobyły wyróżnienie, a Patrycja Pera II miejsce w kategorii “śpiew”, natomiast “Czerwony Kapturek” po włosku otrzymał wyróżnienie, a wiązanka angielskich żartów II miejsce w kategorii “mała forma teatralna”. Językowe zmagania trwały od godziny 8.30 do 15.00.