foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali - św. Jan Paweł II

Szkoła Podstawowa nr 4 im Jana Pawła II

w Łańcucie, ul. Kochanowskiego 6, 37-100 Łańcut

Dziecięcy telefon zaufania

Laboratoria Przyszłości

Podejmij eko-wyzwanie!

Podejmij eko wyzwanie!

Poznaj Polskę - projekt MEN

PNWM

PNWM

Licznik odwiedzin

Liczba odwiedzin 244518

    Nasze gimnazjum od 2009 roku współpracuje ze szkołą św. Jana Bosko w Doumé w Kamerunie, prowadzoną przez Siostry Pallotynki. Siostry mieszkają i pracują na biskupstwie, gdzie swoją posługę pełni pochodzący z naszej archidiecezji bp Jan Ozga. Szkoła liczy ok. 300 uczniów. Dzięki pracy sióstr zorganizowano w szkole dożywianie dzieci trzy razy w tygodniu.

    W ramach współpracy prowadzimy korespondencję drogą elektroniczną, otrzymaliśmy też od dyrektora szkoły w Doumé i nauczycieli własnoręcznie napisane listy, na które uczniowie odpisali w j. angielskim. Społeczność naszej szkoły organizuje pomoc dzieciom z Kamerunu poprzez różne akcje. Każdy na miarę swoich możliwości dzieli się tym co ma z bardziej potrzebującymi. Z zebranych środków siostry mogą wyposażyć szkołę w wiele potrzebnych rzeczy, np. zeszyty, ołówki, kredę, stroje sportowe, książki, czy opłacić szkołę biednemu dziecku.

   W czerwcu 2011 roku pracujące w Doumé siostry Weronika Sakowska i Anna Sęk odwiedziły naszą szkołę i opowiedziały o codziennej pracy na misjach w Kamerunie.

Copyright © 2024 Szkoła Podstawowa nr 4 w Łańcucie Rights Reserved.