foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali - św. Jan Paweł II

Szkoła Podstawowa nr 4 im Jana Pawła II

w Łańcucie, ul. Kochanowskiego 6, 37-100 Łańcut

 28 listopada 2023r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Kraczkowej odbył się VI Wojewódzki Konkurs Recytatorski „Strofy o Ojczyźnie”. Konkurs swym honorowym patronatem objęło Kuratorium Oświaty w Rzeszowie. W eliminacjach wzięli udział uczniowie szkół podstawowych zlokalizowanych na terenie województwa podkarpackiego, które noszą imię Jana Pawła II. Uczestnicy konkursu recytowali utwory poetyckie o tematyce patriotycznej. W I kategorii wiekowej (uczniowie klas IV – VI) wyróżniony został Mateusz Fus z klasy Va, w II kategorii wiekowej (uczniowie klas VII – VIII) I miejsce zdobyła Zuzanna Buszta z klasy VIIa, a III miejsce Maja Latoń z klasy VIIb. Serdecznie gratulujemy!

 

Czytaj więcej...

Bardzo dziękujemy za Wasze otwarte serca i ogromne wsparcie ogólnopolskiej akcji charytatywnej na rzecz onkochorych dzieci "Dzień Piżamy - obudź w sobie Anioła". Udało nam się zebrać 2240 zł. "Ciągle jeszcze istnieją wśród nas anioły. Nie mają wprawdzie żadnych skrzydeł, lecz ich serce jest bezpiecznym portem dla wszystkich, którzy są w potrzebie...".

Nasza szkoła po raz kolejny przystępuje do projektu “WSZYSTKIE DZIECI ZBIERAJĄ ELEKTROŚMIECI”. Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe gospodarowanie odpadami.  Zbiórka dotyczy zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt komputerowy, sprzęt gospodarstwa domowego - wszystko co jest na prąd lub na baterie np. żelazka, odkurzacze, pralki, kuchenki itp.).
Termin zbierania elektrosprzętu: 20.11.2023r. – 4.12.2023r.
Miejsce zbiórki: parking za szkołą od strony garażu

 10 i 13 listopada 2023r. w naszej szkole odbyła się uroczystość upamiętniająca 105. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Z tej okazji uczniowie klas I - IV i V - VIII zebrali się, aby świętować ten wyjątkowy dla Polaków czas. Wszyscy z powagą i w dużym skupieniu oglądali program artystyczny przygotowany przez uczniów klasy III a, oraz Va i Vb oraz zespół wokalny i smyczkowy. Akademia wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających 11 listopada 1918 roku. Duży nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie niewoli stale wychodził z inicjatywą walki o niepodległość.

Czytaj więcej...

                                                

JEDZIEMY DO WŁOCH!

Wiosną 2024r. wraz z nowym partnerem Istituto Salesiano G. Bearz w Udine zrealizujemy projekt pt. „Podejmij eko-wyzwanie! - mobilność szansą na rozwój zrównoważonych postaw uczniów i ich kompetencji językowych”. Mobilność dofinansowana jest ze środków Unii Europejskiej (EFS+). W wyjeździe do Włoch weźmie udział 25 uczniów kl. 7-8. Już nie możemy się doczekać naszej kolejnej międzynarodowej przygody.

24.10.2023r. uczniowie klasy 2a i 2b przeżyli prawdziwą przygodę 200 metrów pod ziemią w Kopalni Soli w Bochni. Dzięki Podziemnej Ekspozycji Multimedialnej mogli się przenieść w czasie i poznać szczegóły związane z funkcjonowaniem kopalni. Wraz z polskimi królami, duchem Cystersa poznali tajniki wydobycia soli. Kolejną atrakcją było pokonanie części trasy kolejką górniczą. Na zakończenie nasze pociechy mogły kupić pamiątki, zagrać w piłkę oraz zjeść ciepły posiłek w podziemnej restauracji.

 

 

Czytaj więcej...

                                                                                          Regulamin konkursu + karta zgłoszenia

Copyright © 2023 Szkoła Podstawowa nr 4 w Łańcucie Rights Reserved.