PROJEKT DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

województwa podkarpackiego

SP - to więcej niż szkoła podstawowa!

SP! SERCE i POMOC

CELE PROJEKTU

1. Ułatwienie procesu adaptacji do nowej szkolnej rzeczywistości, jaką stanowi przejście z III do IV klasy w zakresie, m.in.: organizacji pracy, metod, wymagań i oczekiwań, zasad oceniania, uwarunkowanych indywidualnymi potrzebami rozwojowymi i edukacyjnymi dzieci.

2. Wdrażanie nowych rozwiązań w procesie kształcenia przy zastosowaniu innowacyjnych działań programowych, organizacyjnych lub metodycznych, ukierunkowanych na rozwijanie kompetencji kluczowych uczniów, a w szczególności kreatywności, kooperacji, komunikacji i krytycznego myślenia.

3. Partnerstwo w realizacji projektu, w szczególności Rodziców.

4. Współpraca instytucjonalna ukierunkowana na zmianę w celu zapewnienia wsparcia, uczniom, nauczycielom i rodzicom.

PROGRAM  ADAPTACYJNY  DLA  KLAS  CZWARTYCH  W  SZKOLE  PODSTAWOWEJ  NR 4  IM. JANA PAWŁA II  W  ŁAŃCUCIE

PROJEKT DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH - informacje źródłowe