foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali - św. Jan Paweł II

Szkoła Podstawowa nr 4 im Jana Pawła II

w Łańcucie, ul. Kochanowskiego 6, 37-100 Łańcut

   Od 2012 roku poloniści organizują Wojewódzki Konkurs Poezji Patriotycznej "Kiedy myślę, Ojczyzna". Konkurs początkowo miał zasięg powiatowy, jednak w związku z dużym zainteresowaniem i popularnością podniesiono jego rangę do wojewódzkiego. Mottem  corocznego listopadowego spotkania są słowa patrona naszej szkoły, świętego Jana Pawła II, który przez wielu był nazywany nauczycielem patriotyzmu.

„Ojczyzna – kiedy myślę – wówczas wyrażam siebie i zakorzeniam, mówi mi o tym serce, jakby ukryta granica, która ze mnie przebiega ku innym, aby wszystkich ogarniać w przeszłość dawniejszą niż każdy z nas: z niej się wyłaniam… gdy myślę Ojczyzna – by zamknąć ją w sobie jak skarb” – w tych głębokich poetyckich słowach kard. Karol Wojtyła wyraził swoje ogromne umiłowanie ojczystego kraju.

Co roku uczestnicy konkursu przypominają utwory sławnych poetów oraz mniej znanych twórców, mówią o przywiązaniu do wszystkiego, co ojczyste - historii, tradycji, języka czy nawet rodzimego krajobrazu, ukazują piękno i wagę tematu, jakim jest patriotyzm.


Konkurs w roku szkolnym 2022/2023

Copyright © 2023 Szkoła Podstawowa nr 4 w Łańcucie Rights Reserved.