foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali - św. Jan Paweł II

Szkoła Podstawowa nr 4 im Jana Pawła II

w Łańcucie, ul. Kochanowskiego 6, 37-100 Łańcut

Dziecięcy telefon zaufania

Laboratoria Przyszłości

Podejmij eko-wyzwanie!

Podejmij eko wyzwanie!   mobilnos´c´ szansa˛ na rozwój zrównowaz˙onych postaw uczniów i ich kompetencji j ˛ezykowych. (1)

Poznaj Polskę - projekt MEN

PNWM

PNWM

Licznik odwiedzin

Liczba odwiedzin 247769

 

Wycieczka do Wieliczki

20 czerwca 2022 r. o godz. 6:00  uczniowie klas pierwszych wyruszyli na jednodniową wycieczkę do Wieliczki.

Na początku udali się do Muzeum Żup. Przewodnicy opowiadali o powstaniu kopalni i zwyczajach panujących tam w dawnych czasach. Dzieci miały zorganizowane przez przewodników  różne zadania do wykonania. Musiały odnaleźć pewne  przedmioty w różnych komorach, które związane były z dawną pracą górników.

Trasa ta trwała około 2 h. Po wyjechaniu na powierzchnię poszczególne grupy udały się do drugiego szybu, aby zejść do Kopalni Soli w Wieliczce.

Na początku dzieci pokonały 40 pięter schodami a następnie udały się trasą Solilandi na poszukiwania Soliludka. Uczestnicy poznali historię kopalni oraz kilka faktów historycznych m.in. o Świętej Kindze i Bolesławie Wstydliwym, jak również o tym jak powstała kopalnia i skąd się wzięła sól.

Następnie udali się na obiad i ruszyli do wyjścia. Wyjazd ten był ogromnym przeżyciem dla pierwszoklasistów, którzy po raz pierwszy mieli okazję  pojechać na wycieczkę szkolną.

Zobacz zdjęcia z wycieczki 

 

 

Wycieczka do Tyńca i Krakowa

9 czerwca na  wycieczkę do Tyńca i Krakowa pojechały  klasy drugie.

Oto króciutka relacja:

Mieliśmy okazję przenieść się na chwilę do świata średniowiecznych skrybów i pisać gęsim piórem, podczas warsztatów "od tabliczki do notebooka".

Potem odpoczywaliśmy w krakowskim ogrodzie botanicznym i na żywo obserwowaliśmy zmieniającą się wiosenną przyrodę oraz egzotyczne gatunki roślin.

Na koniec dnia przechadzaliśmy się po krakowskim rynku wśród dorożek i zabytkowych zabudowań.

Zobacz zdjęcia z wycieczki

 

 

Wycieczka do Wrocławia

26-27 maja na wycieczkę do Wrocławia pojechały klasy piąte i szóste.

Oto, krótka relacja:

W pierwszym dniu  zwiedziliśmy historyczne centrum Wrocławia, obejrzeliśmy Panoramę Racławicką i znaleźliśmy sporo krasnali.

W drugim dniu wycieczki zwiedzaliśmy Interaktywne Centrum Wody Hydropolis, Pawilon Czterech Kopuł (kolekcja sztuki współczesnej), Ogród Japoński, Halę Stulecia.
Przed wyjazdem do Łańcuta przewodniczka oprowadziła nas po Stadionie Atena Wrocław.

Zobacz zdjęcia z wycieczki

 

 

 Wycieczka do Wadowic

16 maja 2022 r. o godzinie 5.30 uczniowie klas 4. wyruszyli na jednodniową wycieczkę do Wadowic i okolic. Najpierw udali się do rodzinnej miejscowości papieża Jana Pawła II i w dwóch grupach zwiedzili Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego. Następnie dzieci odwiedziły Bazylikę Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny - wadowicką świątynię, w której Jan Paweł II został ochrzczony, przyjął Pierwszą Komunię Świętą i został bierzmowany, a także odprawił mszę prymicyjną. Kolejnym punktem wycieczki było położone niedaleko Wadowic Interaktywne Centrum Pszczelarstwa APILANDIA w Kleczy Dolnej. Czwartoklasiści mieli okazję poprzez naukę i zabawę odkryć największe tajemnice świata pszczół. Po południu grupa powróciła do Wadowic, gdzie najpierw zjadła domowy obiad w Domu Rekolekcyjnym Karmelitów Bosych, a następnie udała się na wycieczkę wspomnień kolejką wadowicką „Śladami Ojca Św. Jana Pawła II”. Trasa przejazdu obejmowała wszystkie miejsca w Wadowicach związane z życiem Karola Wojtyły, a na 13 przystankach przedstawiono dzieciom ciekawe fakty i anegdoty dotyczące życia Ojca Świętego. W drodze powrotnej do Łańcuta uczniowie wraz z opiekunami zatrzymali się w Kalwarii Zebrzydowskiej. Czekał tam na nich przewodnik, który oprowadził całą grupę po Sanktuarium i przedstawił historię tego wyjątkowego miejsca. Wycieczka do Wadowic wpisuje się w realizowaną w naszej placówce innowację pedagogiczną „Jestem uczniem szkoły im. Jana Pawła II”. Odbyła się w przededniu Święta Patrona Szkoły, co niewątpliwie ubogaciło przeżywanie tego ważnego dla szkolnej społeczności dnia.

 Zobacz zdjęcia z wycieczki

 

 

Wycieczka do Warszawy

W dniach 29-30 kwietnia uczniowie klas siódmych spędzili bardzo aktywnie czas na wycieczce w Warszawie.

Oto, krótka relacja:
Byliśmy na Cmentarzu na Powązkach, w Centrum Nauki Kopernik oraz Planetarium, gdzie obejrzeliśmy projekcję filmu "Szybciej niż światło". Wieczorem część z nas udała się do Teatru Buffo na musical Metro, a pozostali zwiedzili Łazienki Królewskie. Następnego dnia czekał na nas spacer po Trakcie Królewskim, zobaczyliśmy Starówkę, Zamek Królewski, Pomnik Powstania Warszawskiego i Pomnik Małego Powstańca, a następnie udaliśmy się metrem do Muzeum Powstania Warszawskiego.

Zobacz zdjęcia z wycieczki

 

 

 

 

 

Copyright © 2024 Szkoła Podstawowa nr 4 w Łańcucie Rights Reserved.