Współpraca z Reguly Antal Általános Iskola

Historia  współpracy  i  przyjaźni   zaczęła  się   jesienią  2000  roku,  wtedy   to
13 października naszą szkołę odwiedził dyrektor Reguly Antal
Általános Iskola pan Hegedús Gyula. Spotkał się z nauczycielami i dziećmi w pracowniach oraz wziął udział w akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Wizyta zakończyła się zaproszeniem na Węgry do miasteczka Baktalórántháza. Naszą szkołę miał prezentować chór. Do wyjazdu, jednak nie doszło z powodu dramatycznej powodzi, jaka nawiedziła wschodnie terytoria Węgier. W marcu 2001 roku wylała Cisa.
Pierwszym spotkaniem wegierskich i polskich uczennic oraz uczniów okazało się przybycie miłych gości w czerwcu 2001 roku. Szkolny zespół taneczny wystąpił w Gimnazjum Nr 2, a także w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszynskiego w Woli Małej i w szkołach podstawowych miasta Łańcuta. Mili węgierscy goście zwiedzili Kraków, Wieliczkę i oczywiście łańcucki  zamek. Termin rewizyty ustanowiono na jesień 2001 roku. W październiku do  Baktalórántházy wyjechał chór prowadzony przez panią Sylwię Wojnar.
Kilkudniowa wycieczka okazała się wspaniałym przeżyciem oraz nawiązaniem wielu   przyjaźni.     Dzieci   zaśpiewały   w   tamtejszym   Domu    Kultury,
a uświetnieniem wizyty był udział w uroczystościach z okazji Święta Narodowego Węgier. Największy aplauz wywołała popularna piosenka węgierska wykonana wspólnie z miejscowym chórem. Dodatkową atrakcją były wycieczki do Nyiregyházy i w okolice dopływu Cisy.
Podjęta współpraca to nawiązanie do historycznych związków węgiersko-polskich i nawiązanie przyjaźni między narodami.

13 października 2000 r.                       czerwiec 2001 r.                                jesień 2001 r.

9-11 maja 2002 r.                           18 września 2007 r.                         29 kwietnia 2008 r.

początek