foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Kiedy mówisz, powtarzasz jedynie to, co już wiesz. Gdy zaś słuchasz, masz szansę nauczyć się czegoś nowego.- Dalajlama

Publiczne Gimnazjum nr 2

w Łańcucie, ul. Kochanowskiego 6, 37-100 Łańcut

     Wyobrażając sobie zajęcia dodatkowe dla dzieci i młodzieży zazwyczaj mamy na myśli coś na kształt korepetycji. Tymczasem w naszej szkole wyglądają one całkiem inaczej.

    W ramach drugiej edycji projektu „Zajęcia dodatkowe – mega rozwojowe”, realizowanego przez Fundację na Rzecz Psychoprofilaktyki Społecznej PRO-FIL dzięki dofinansowaniu Fundacji PZU, trzy grupy uczniów mogą brać udział w niesamowitych zajęciach. Przede wszystkim – gry planszowe, i to do wyboru do koloru: logiczne, zręcznościowe, na spostrzegawczość… Uczniowie także stworzą sami tematyczne gry planszowe, które zostaną wykorzystane do zajęć dydaktycznych oraz świetlicowych.

Warsztaty są oparte o aktywne metody pracy: projekcyjne, drama stosowana, elementy grywalizacji, treningu twórczości i kreatywności oraz komunikacji z zastosowaniem nowych mediów.

Wykorzystuje się podczas nich gadżety sportowe, materiały plastyczne, klocki czy zabawki.  Zajęcia wyposażą uczniów w umiejętności społeczne (współpracy, budowania więzi, komunikacji, rozwiązywania konfliktów) przyczyniając się do zmniejszenia ryzyka podejmowania zachowań ryzykownych, w tym uzależnień.

Takie zajęcia odbywają się od października i potrwają do czerwca przyszłego roku. odbywają się średnio raz na dwa tygodnie dla każdej z grup. W sumie każda grupa weźmie udział w 40 godzinach zajęć, zatem w naszej szkole łącznie odbędzie się 120 godzin warsztatów.

Głównym celem projektu jest tworzenie przestrzeni do wszechstronnego rozwoju, promowanie zdrowych i aktywnych form spędzania czasu wolnego, rozwijanie umiejętności współpracy, twórczego i kreatywnego działania. 

Finałem przedsięwzięcia będą Międzyszkolne Rozgrywki w Gry Planszowe, które odbędą się pod koniec roku szkolnego.

Katarzyna Bukała, Koordynator projektu

Copyright © 2019 Publiczne Gimnazjum nr 2 w Łańcucie Rights Reserved.