Wykorzystuje się podczas nich gadżety sportowe, materiały plastyczne, klocki czy zabawki.  Zajęcia wyposażą uczniów w umiejętności społeczne (współpracy, budowania więzi, komunikacji, rozwiązywania konfliktów) przyczyniając się do zmniejszenia ryzyka podejmowania zachowań ryzykownych, w tym uzależnień.

Takie zajęcia odbywają się od października i potrwają do czerwca przyszłego roku. odbywają się średnio raz na dwa tygodnie dla każdej z grup. W sumie każda grupa weźmie udział w 40 godzinach zajęć, zatem w naszej szkole łącznie odbędzie się 120 godzin warsztatów.

Głównym celem projektu jest tworzenie przestrzeni do wszechstronnego rozwoju, promowanie zdrowych i aktywnych form spędzania czasu wolnego, rozwijanie umiejętności współpracy, twórczego i kreatywnego działania.

Finałem przedsięwzięcia będą Międzyszkolne Rozgrywki w Gry Planszowe, które odbędą się pod koniec roku szkolnego.

Katarzyna Bukała, Koordynator projektu