foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Kiedy mówisz, powtarzasz jedynie to, co już wiesz. Gdy zaś słuchasz, masz szansę nauczyć się czegoś nowego.- Dalajlama

Publiczne Gimnazjum nr 2

w Łańcucie, ul. Kochanowskiego 6, 37-100 Łańcut

   W ramach Tygodnia sztuki, który trwał w naszej szkole od 11-15 grudnia odbyły się liczne konkursy, występy, wyjazdy oraz specjalne lekcje i warsztaty:
-  poniedziałek otworzono wystawę prac szkolnych. Dużym zainteresowaniem cieszyło się ogłoszenie szkolnego konkursu „Poznaj nauczyciela swego po oczach jego
-  wtorek uczniowie w ramach Tygodnia sztuki mieli możliwość wyjazdu do Krakowa. W programie znalazł się spektakl w operze  „ Opera b/o”. Spektakl edukacyjny, w którym orkiestra i soliści Opery Krakowskiej prezentują fragmenty największych dzieł operowych, operetkowych, musicalowych i baletowych.

Celem przedstawienia jest pokazanie młodym widzom, w jaki sposób powstaje spektakl teatralny, a także przybliżenie nazwisk i najwybitniejszych twórców i odtwórców tych dzieł poprzez anegdotę i próbę zdefiniowania gatunków teatru muzycznego.
  Po sesji zdjęciowej w gmachu opery i przed, ruszyliśmy na Rynek krakowski. Korzystaliśmy z możliwości zakupienia prezentów na kiermaszu bożonarodzeniowym.
   Kolejnym punktem programu był udział w warsztatach plastycznych w Muzeum Narodowym. Zostaliśmy podzieleni na dwie grupy i realizowaliśmy następujące tematy:
1.„O modzie. Historia ubioru”
2.„Wielcy wodzowie i dowódcy dawnej Polski”
Na podsumowanie dnia, pełni wrażeń zjedliśmy smaczny obiad w klimatycznym pubie.

 - środa - w ramach kolejnego dnia Tygodnia sztuki, przyjechał do nas Zespół Tańca Ludowego Rzeszowianka, działający przy Młodzieżowym Domu Kultury i Szkole Podstawowej nr 28 w Rzeszowie. Zaprezentował nam popularne tańce różnych regionów, jak np. taniec żywiecki. Mieliśmy możliwość podziwiania pięknych strojów ludowych i dowiedzieliśmy się wiele na temat różnic pomiędzy nimi. Zespół wokalny wykonał pastorałki.

 - czwartek - odbyła lekcja muzyczna Szkoły Yamaha, z cyklu „Skrzypce”.

- piątek - ogłoszono wyniki konkursu szkolnego „Poznaj nauczyciela swego po oczach jego”. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowanie zarówno uczniów, jak i nauczycieli.

     Trzy równorzędne nagrody zdobywają:
   Patryk Chmiel
   Julia Kot
   Izabela Rejman

Copyright © 2019 Publiczne Gimnazjum nr 2 w Łańcucie Rights Reserved.