foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Kiedy mówisz, powtarzasz jedynie to, co już wiesz. Gdy zaś słuchasz, masz szansę nauczyć się czegoś nowego.- Dalajlama

Publiczne Gimnazjum nr 2

w Łańcucie, ul. Kochanowskiego 6, 37-100 Łańcut

7 grudnia nasza młodzież, już po raz kolejny w tym roku miała możliwość uczestniczenia w koncercie orkiestry symfonicznej w Filharmonii Podkarpackiej. Uczniowie wraz z nauczycielem muzyki, p. Sylwią Wojnar przybyli na koncert szkolny, na godz. 13.00.
   W programie znalazły się utwory przygotowane na wyjazd orkiestry na tourne do Chin. Mieliśmy możliwość posłuchania polonezów najsłynniejszych polskich kompozytorów: Fryderyka Chopina oraz Wojciecha Kilara. Pojawiły się również ogniste Tańce góralskie, ze słynnej opery narodowej „Halka”- Stanisława Moniuszki. Królowała muzyka Johana Straussa, z wystrzałami z pistoletu, utwory Mendelshona i Brahmsa.

Koncert zakończył ognisty taniec Trepak-Piotra Czajkowskiego i Galop Straussa, który często wieńczył bale na dworach. Każdy mógł oglądnąć rozmieszczenie instrumentów muzycznych w sali i usłyszeć wirtuozeryjne popisy rzadko widzianych w szkole instrumentów muzycznych, jak chociażby flet piccolo, czy kotły.
   W takim oto radosnym nastroju powróciliśmy szczęśliwie do szkoły.

Copyright © 2019 Publiczne Gimnazjum nr 2 w Łańcucie Rights Reserved.