foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali - św. Jan Paweł II

Szkoła Podstawowa nr 4 im Jana Pawła II

w Łańcucie, ul. Kochanowskiego 6, 37-100 Łańcut

Ponadto członkinie Szkolnego Klubu Czytelnika - Barbara Pacyna oraz Oliwia Wajda przedstawiły wyniki ankiety dotyczącej poziomu czytelnictwa w naszym gimnazjum. Jej analiza pozwoliła wyjść naprzeciw czytelniczym zainteresowaniom uczniów, dzięki czemu we wtorek odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o Harrym Potterze, w którym wzięło udział ponad trzydzieścioro uczestników – w tym nauczyciele: Małgorzata Grobelny oraz Michał Misiuda. Autorem testu był miłośnik serii o młodym czarodzieju - Wojciech Wołkowicz. W tym samym dniu liczna grupa gimnazjalistów udała się do szkoły podstawowej, aby w ramach akcji „Poczytaj mi, przyjacielu!” zaprezentować młodszym kolegom fragmenty wybranych książek.  W środę w czasie długich przerw przy specjalnie przygotowanych stanowiskach odbył się quiz ze znajomości szkolnych lektur. Za każdą poprawną odpowiedź uczniowie otrzymywali słodką nagrodę. W kolejnym dniu kilkanaścioro gimnazjalistów konkurowało w Szkolnym Konkursie Pięknego Czytania. Najlepiej z tym wyzwaniem poradzili sobie przedstawiciele męskiego grona, którzy zajęli pierwsze trzy miejsca. Przed ogłoszeniem werdyktu Patrycja Pera oraz Dominika Pałach ze Szkoły Podstawowej nr 4 metodą booktalking zachęcały młodzież do czytania książek. Na zakończenie tygodnia przedmiotowego najbardziej wytrwali miłośnicy słowa pisanego spotkali się po lekcjach, by w czasie „Maratonu czytania” – w miłej atmosferze i przy smacznym poczęstunku – czytać powieść Marcina Szczygielskiego „Za niebieskimi drzwiami”. Tablica Czytelniczych Inspiracji, lekcje języka polskiego z grami dydaktycznymi na motywach lektur, konkurs na opowiadanie o dowolnej tematyce oraz wyeksponowanie na szkolnych korytarzach ułożonych przez uczniów haseł reklamowych to dodatkowe działania, które wzbogaciły i urozmaiciły tegoroczny Tydzień Polonistyczny.
Polonistki dziękują uczniom zaangażowanym w opisane wyżej wydarzenia i gratulują wszystkim nagrodzonym w szkolnych konkursach. Lista zwycięzców znajduje się poniżej.

Szkolny Konkurs Wiedzy o Harrym Potterze
1.    miejsce – Dorota Kazibudzka (1a)
2.    miejsce – Gabriela Wanowicz (3a)
3.    miejsce – Patrycja Pera (2c)

Szkolny Konkurs Pięknego Czytania
1.    miejsce – Jakub Szczepański (3b)
2.    miejsce – Borys Winiarczyk (1b)
3.    miejsce – Remigiusz Wojak (2a)
Wyróżnienia: Aleksandra Bożek (1a), Bartosz Pondel (3a), Mateusz Sroczyk (3c)

Copyright © 2021 Szkoła Podstawowa nr 4 w Łańcucie Rights Reserved.