foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Kiedy mówisz, powtarzasz jedynie to, co już wiesz. Gdy zaś słuchasz, masz szansę nauczyć się czegoś nowego.- Dalajlama

Publiczne Gimnazjum nr 2

w Łańcucie, ul. Kochanowskiego 6, 37-100 Łańcut

    W dniach 6-10 marca w naszej szkole odbył się Tydzień Polonistyczny, na który złożyły się interesujące wydarzenia. Tym razem celem przedsięwzięcia było przede wszystkim propagowanie czytelnictwa wśród młodzieży, dlatego wszelkie podjęte działania koncentrowały się wokół książki. Tydzień Polonistyczny rozpoczął się od zaprezentowania historii piśmiennictwa w formie pokazu „mody książkowej”. Przedstawienie przygotowali uczniowie klasy 2c oraz 2a (Adrian Chmiel, Anna Fergisz, Marcelina Flejszar, Anastazja Haładyj, Andżelika Haładyj, Martyna Kielar, Aleksandra Pasierb, Jakub Pawalak, Patrycja Pera, Michał Piwiński, Joanna Rut, Krystian Sołtysiak, Jacek Sroczyk, Gabriela Wałczyk) pod okiem Aliny Flejszar.

Ponadto członkinie Szkolnego Klubu Czytelnika - Barbara Pacyna oraz Oliwia Wajda przedstawiły wyniki ankiety dotyczącej poziomu czytelnictwa w naszym gimnazjum. Jej analiza pozwoliła wyjść naprzeciw czytelniczym zainteresowaniom uczniów, dzięki czemu we wtorek odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o Harrym Potterze, w którym wzięło udział ponad trzydzieścioro uczestników – w tym nauczyciele: Małgorzata Grobelny oraz Michał Misiuda. Autorem testu był miłośnik serii o młodym czarodzieju - Wojciech Wołkowicz. W tym samym dniu liczna grupa gimnazjalistów udała się do szkoły podstawowej, aby w ramach akcji „Poczytaj mi, przyjacielu!” zaprezentować młodszym kolegom fragmenty wybranych książek.  W środę w czasie długich przerw przy specjalnie przygotowanych stanowiskach odbył się quiz ze znajomości szkolnych lektur. Za każdą poprawną odpowiedź uczniowie otrzymywali słodką nagrodę. W kolejnym dniu kilkanaścioro gimnazjalistów konkurowało w Szkolnym Konkursie Pięknego Czytania. Najlepiej z tym wyzwaniem poradzili sobie przedstawiciele męskiego grona, którzy zajęli pierwsze trzy miejsca. Przed ogłoszeniem werdyktu Patrycja Pera oraz Dominika Pałach ze Szkoły Podstawowej nr 4 metodą booktalking zachęcały młodzież do czytania książek. Na zakończenie tygodnia przedmiotowego najbardziej wytrwali miłośnicy słowa pisanego spotkali się po lekcjach, by w czasie „Maratonu czytania” – w miłej atmosferze i przy smacznym poczęstunku – czytać powieść Marcina Szczygielskiego „Za niebieskimi drzwiami”. Tablica Czytelniczych Inspiracji, lekcje języka polskiego z grami dydaktycznymi na motywach lektur, konkurs na opowiadanie o dowolnej tematyce oraz wyeksponowanie na szkolnych korytarzach ułożonych przez uczniów haseł reklamowych to dodatkowe działania, które wzbogaciły i urozmaiciły tegoroczny Tydzień Polonistyczny.
Polonistki dziękują uczniom zaangażowanym w opisane wyżej wydarzenia i gratulują wszystkim nagrodzonym w szkolnych konkursach. Lista zwycięzców znajduje się poniżej.

Szkolny Konkurs Wiedzy o Harrym Potterze
1.    miejsce – Dorota Kazibudzka (1a)
2.    miejsce – Gabriela Wanowicz (3a)
3.    miejsce – Patrycja Pera (2c)

Szkolny Konkurs Pięknego Czytania
1.    miejsce – Jakub Szczepański (3b)
2.    miejsce – Borys Winiarczyk (1b)
3.    miejsce – Remigiusz Wojak (2a)
Wyróżnienia: Aleksandra Bożek (1a), Bartosz Pondel (3a), Mateusz Sroczyk (3c)

Copyright © 2019 Publiczne Gimnazjum nr 2 w Łańcucie Rights Reserved.