W szkole w tym czasie odbyły się konkursy i wydarzenia związane z osobą i dorobkiem pisarskim noblisty. Uczniowie klas drugich rywalizowali w konkursie drużynowym pod hasłem „Kto wie więcej o Krzyżakach Sienkiewicza”. Kilkanaście osób indywidualnie rozwiązało test sprawdzający wiedzę na temat życia i twórczości pisarza. Uczniowie klas drugich w ramach Szkolnego Czytania Sienkiewicza zapoznali młodszych kolegów z wybranymi przez siebie fragmentami omówionej na lekcjach języka polskiego powieści „Krzyżacy”. Ponadto grupa drugoklasistów realizujących w II semestrze projekt edukacyjny z języka polskiego zaprezentowała przed kolegami autorski program „Witaj w pozytywizmie”. Za ich sprawą przenieśliśmy się do epoki, w której żył i tworzył Henryk Sienkiewicz, spotkaliśmy się z  bohaterami „Trylogii”, a także poznaliśmy pozostałych cenionych pozytywistycznych pisarzy, m.in. Elizę Orzeszkową oraz Bolesława Prusa. Tydzień Polonistyczny zakończył się wieczorem filmowym, w czasie którego obejrzeliśmy adaptację znanej na całym świecie powieści „Quo vadis”.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, jednocześnie dziękując wszystkim uczestnikom wspomnianych konkursów i pozostałych wydarzeń!

Wyniki konkursu drużynowego dla uczniów klas II pod hasłem „Kto wie więcej na temat Krzyżaków Sienkiewicza”

1. miejsce: klasa II a (Julia Sroczyk, Regina Stopyra, Gabriela Wanowicz)
2. miejsce: klasa II c (Remigiusz Kliś, Katarzyna Pomykała, Marta Szczepańska)
3. miejsce: klasa II b (Cezary Buszta, Szymon Kozłowski, Mariusz Woś)

Wyniki konkursu wiedzy o życiu i twórczości Henryka Sienkiewicza
1 miejsce – Izabela Soja (III b)
2 miejsce – Oskar Urban-Zając (III b)
3 miejsce – Konrad Bujak (III b)
       Dominika Kot (II a)
                   Grzegorz Panek (II b)
       Jakub Szczepański (II b)

Szczególne podziękowania kierujemy do Agaty Dudzic, która jako jedyna (!) podjęła wyzwanie i wzięła udział w dodatkowym konkursie polegającym na „miksowaniu” frazeologizmów!