„Lepiej częściowo mieć rację, niż całkowicie się mylić" - Warren Buffet

Publiczne Gimnazjum nr 2

Już po raz czwarty uczniowie naszego gimnazjum w sposób oryginalny upamiętnili ważne wydarzenie w historii naszego kraju jakim było uchwalenie pierwszej w Europie, a drugiej na świecie ustawy zasadniczej.  Była to gra terenowa, w której uczestniczyła cała społeczność szkolna. W tym roku organizatorami imprezy byli zwycięzcy ubiegłorocznej edycji  - uczniowie z klasy IIIc.  Zarówno organizatorzy, jak i uczestnicy do  tej gry musieli się starannie przygotować.  Konkurencje obejmowały  osiem zadań praktycznych i teoretycznych. Wiele z nich dotyczyło historii Polski. Młodzież musiała się wykazać sprytem, wiedzą i  kondycją fizyczną. Wśród zadań znalazła się krzyżówka, ułożenie mapy z puzzli, strzelanie z procy, udzielanie pierwszej pomocy.

Wyjście ze szkolnych ławek i nauka przez zabawę to kolejna inicjatywa naszych uczniów i nauczycieli  na uatrakcyjnienie szkolnego dnia. Zabawa zorganizowana została już po raz czwarty i powoli wpisuje się  w tradycję naszej szkoły.

Tegoroczną edycję gry terenowej wygrali uczniowie z klasy II A. Gratulujemy !

Copyright © 2018 Publiczne Gimnazjum nr 2 w Łańcucie Rights Reserved.