Wszyscy goście zgromadzeni w sali gimnastycznej obejrzeli program artystyczny, na który złożyły się przygotowane specjalnie na tę wyjątkową okazję występy szkolnego kabaretu oraz zespołu wokalnego. Po zakończeniu oficjalnej części uczniowie gimnazjum oprowadzili młodszych kolegów po budynku, prezentując poszczególne pracownie oraz pozostałe pomieszczenia, a także opowiadając o tym, co dzieje się w naszej szkole nie tylko od święta. Na zwiedzających w każdej klasie czekały liczne atrakcje: quizy, rebusy, prezentacje, scenki, doświadczenia fizyczne i chemiczne itp. Wyjątkowa atmosfera panowała także na szkolnych korytarzach, gdzie znajdowały się kolorowe, pełne niespodzianek stoiska reklamujące uczone w naszym gimnazjum języki obce.
    Mamy nadzieję, że podczas tego spotkania szóstoklasiści uzyskali odpowiedzi na wszelkie nurtujące ich pytania związane z dalszą edukacją. Dziękujemy za odwiedziny i zachęcamy do nauki w Publicznym Gimnazjum nr 2!