foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Kiedy mówisz, powtarzasz jedynie to, co już wiesz. Gdy zaś słuchasz, masz szansę nauczyć się czegoś nowego.- Dalajlama

Publiczne Gimnazjum nr 2

w Łańcucie, ul. Kochanowskiego 6, 37-100 Łańcut


    Młodzież naszego gimnazjum udowodniła, że zna lepsze sposoby na pożegnanie zimy niż topienie marzanny czy wagary. Kreatywni uczniowie postanowili przywitać wiosnę kulinarnymi zapachami i smakami. 21 marca w „GIM-dwójce” odbyła się I edycja Szkolnego MasterChefa. Pomysłodawczynią projektu była przewodnicząca szkoły Zuzanna Kołodziejczyk. W konkursie wzięło udział sześć trzyosobowych drużyn, których zadaniem było przygotowanie dania głównego oraz deseru.

Efekt pracy młodych kucharzy zaskoczył wszystkich, ale przede wszystkim jury, które po degustacji przygotowanych potraw musiało wybrać najsmaczniejszą z nich, co okazało się niełatwym zadaniem. Jajko po szkocku, smażony kurczak ze szpinakiem z dodatkiem śmietany oraz pomidorkami koktajlowymi, naleśniki ze szpinakiem zapieczone
z parmezanem to tylko niektóre z przygotowanych pyszności. A desery w wykonaniu uczniów smakowały - jak zauważył jeden z jurorów – niczym „niebo w gębie.” Zwycięzcami kulinarnych zmagań zostały uczennice klasy Ic: Oliwia Wajda, Anastazja Haładyj oraz Andżelika Haładyj, które przyrządziły wykwintną sałatkę z roszponki, gruszki, niebieskiego sera pleśniowego oraz nietypowe tiramisu (bez dodatku kawy) z musem malinowym. Wygrana drużyna, jak przystało na MasterChefa, zdobyła statuetkę oraz kosz słodyczy. Warto dodać, że w rolę jurorów znanych z telewizyjnego programu doskonale wcielili się specjalnie ucharakteryzowani nauczyciele.
Dwugodzinną pracę gimnazjalnych kucharzy uatrakcyjniły występy szkolnych artystów, którzy pokazali swe talenty wokalne, muzyczne, taneczne oraz aktorskie.

Copyright © 2019 Publiczne Gimnazjum nr 2 w Łańcucie Rights Reserved.