„Lepiej częściowo mieć rację, niż całkowicie się mylić" - Warren Buffet

Publiczne Gimnazjum nr 2

W ostatni piątek, tj. 12 lutego 2016 roku 21 uczniów naszego gimnazjum wzięło udział  w XIV edycji konkursu językowego "Bądź Poliglotą" w II LO w Łańcucie. Zaprezentowali oni praktyczną znajomość  sześciu języków obcych: angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego i włoskiego.
   W kategorii “śpiew” wystąpili kolejno: Zuzanna Kołodziejczyk  (“Cups” język angielski), Kinga Szajnar (“Ojos de cielo” język hiszpański), Emilia Wiatr (“Ave Maria” język niemiecki), Natalia Pera (“Felicita” język włoski), Marcelina Flejszar (“Si Jamais J'oublie” język francuski), Weronika Paczocha (“Not about angels” język angielski), Patrycja Pera (“Derniere Danse” język francuski), Filip Kulka (“Map” język angielski).

W kategorii “recytacje” wystąpiła Patrycja Chmiel, która zaprezentowała wiersz Siergieja Jesienina “Ты меня не любишь, не жалеешь”.

W kategorii “mała forma teatralna”  Karolina Buszta, Remigiusz Kliś, Julia Wróbel, Anita Kot, Weronika Wałczyk, Mateusz Sroczyk przedstawili po włosku bajkę “Cappuccetto Rosso”, a Oliwia Wajda, Anastazja Haładyj, Andżelika Haładyj, Anna Fergisz, Jacek Sroczyk i Wojciech Wołkowicz wiązankę skeczów w języku angielskim “A few funny things”.

Wszyscy nasi uczniowie, pomimo odczuwanej tremy, wspaniale się zaprezentowali, co zostało docenione przez jury. Zostali oni dostrzeżeni w olbrzymiej ilości występujących (prawie 100 osób z powiatów łańcuckiego i przeworskiego) i nagrodzeni. Natalia Pera i Zuzanna Kołodziejczyk zdobyły wyróżnienie, a Patrycja Pera II miejsce w kategorii “śpiew”, natomiast “Czerwony Kapturek” po włosku otrzymał wyróżnienie, a wiązanka angielskich żartów II miejsce w kategorii “mała forma teatralna”. Językowe zmagania trwały od godziny 8.30 do 15.00.

Copyright © 2018 Publiczne Gimnazjum nr 2 w Łańcucie Rights Reserved.