foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali - św. Jan Paweł II

Szkoła Podstawowa nr 4 im Jana Pawła II

w Łańcucie, ul. Kochanowskiego 6, 37-100 Łańcut

Tradycyjnie  przedstawiano ,,Żywe obrazy'', tym razem: ,,Dziewczynkę przy studni'' Malczewskiego - Anna Fergisz,  ,,Babie lato'' Chełmońskiego - Anita Kot, ,,Dziewczynkę z chryzantemami'' Boznańskiej - Marcelina Flejszar. Odbył się też konkurs pod hasłem ,,Mistrzowie malarstwa polskiego - Jacek Malczewski  życie i twórczość". I miejsce w konkursie zajął Cezary Buszta, II miejsce - Oliwia Wajda,  III miejsce - Mariusz Woś.
   Na Tydzień Sztuki składały się także interesujące wydarzenia muzyczne. W poniedziałek na 2 i 3 przerwie w dolnym korytarzu odbywały się występy wokalne uzdolnionych gimnazjalistów. Ich celem było zatrzymanie oraz chwilowe skupienie uwagi uczniów na utworach, które prezentowały ich koleżanki. We wtorek przy okazji wystawy uczniowskiej można było wysłuchać muzyki klasycznej w wykonaniu Patrycji Pery, która rozpoczynała każdą przerwę mocnymi dźwiękami na saksofonie. W kolejnym dniu na długiej przerwie odbył się konkurs muzyczny, podczas którego losowano pytania muzyczne. Prawidłowa odpowiedź nagradzana była słodkim ciasteczkiem z miniaturą klucza wiolinowego lub nutki. W piątek na 2 lekcji reprezentanci klas 1 i 2 uczestniczyli w konkursie "Jaka ta melodia", który prowadzili uczniowie klasy Ib. Dotyczył on muzyki rozrywkowej.

Copyright © 2021 Szkoła Podstawowa nr 4 w Łańcucie Rights Reserved.