Żołnierskim piórem pisane

„Lepiej częściowo mieć rację, niż całkowicie się mylić" - Warren Buffet

Publiczne Gimnazjum nr 2

W ramach obchodów Święta Niepodległości nasi uczniowie przygotowali i przedstawili montaż słowno - muzyczny pt. „Historia żołnierskim piórem pisana” - wspomnienia żołnierza września 1939 r. sierżanta Michała Kuli.
Impreza  odbyła się 8 listopada 2015 r. o godz. 17 00  w Filii Miejskiego Domu Kultury na Podzwierzyńcu. Przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpili: Zuzanna Kołodziejczyk, Natalia Pera, Michał Szal, Bartosz Wałczyk, Tomasz Sroczyk, Jakub Szczepański, Mariusz Woś, Remigiusz  Wojak, Jakub Zając. Nad stroną techniczną czuwał Rafał Niemiec.

Scenariusz przedstawienia przygotowała Grażyna Witowska na podstawie pamiętników żołnierza września 1939 r. pana Michała Kuli - mieszkańca Woli Dalszej.

Zapiski sporządzone przez pana Kulę oparły się sile czasu i dzięki udostępnieniu ich przez synów nieżyjącego już żołnierza, mogły być wykorzystane do przygotowania tego wyjątkowego listopadowego wieczoru.
Imprezie towarzyszył niepowtarzalny nastrój. Symboliczna dekoracja, świece, mundury, hełmy
i żołnierskie plecaki wpływały w zasadniczy sposób na wrażenia publiczności.
Najważniejszym przesłaniem programu było odśpiewanie przez wszystkich:
    „Ja to mam szczęście
    że w tym momencie
    żyć mi przyszło w kraju nad Wisłą.
    Mój kraj szczęśliwy,
    Piękny, prawdziwy …”

Po występie naszych gimnazjalistów odbył się koncert kwartetu smyczkowego „Archi” Orkiestry Filharmonii Krakowskiej.
Uwieńczeniem koncertu niepodległościowego było wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych przy akompaniamencie kwartetu.
    Z pewnością nikt, kto przyszedł 8 listopada 2015 r. do MDK na Podzwierzyńcu, nie żałował
i miał poczucie wyjątkowości tego wieczoru.
    9 listopada w godzinach porannych koncert został powtórzony dla uczniów naszego gimnazjum.

Copyright © 2018 Publiczne Gimnazjum nr 2 w Łańcucie Rights Reserved.