Z życia szkoły

Aktualności
Ogłoszenia

Osiągnięcia

Sport

Informacje
o szkole

Historia
Patron

Współpraca
Kalendarz imprez

Dokumenty

Uczniowie

Samorząd
Klasy

Plan lekcji

Zastępstwa

Rada Rodziców

Pracownicy

Nauczyciele

Pedagog

Logopeda
Biblioteka

Świetlica

Galeria
Wycieczki
Galeria
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Strona główna

Świetlica

Wychowawcy Świetlicy

mgr Maria Biernat

mgr Bogdan Chorzępa

mgr Lucyna Hanus

mgr Katarzyna Kruk

mgr Karolina Tonia

mgr Joanna Uberman

 

 

Świetlica szkolna czynna codziennie

od poniedziałku do piątku

od godz. 6.00 do godz. 16.30

 

 

Oferta świetlicy szkolnej:

- Zajęcia tematyczne
- Zajęcia plastyczne
- Zajęcia sportowe
- Zabawy z rówieśnikami
- Odrabianie prac domowych
 

 

regulamin Świetlicy szkolnej

reguły zachowania

Rok w świetlicy szkolnej

 Pasowanie na  "ŚWIETLIKA"

Pierwsze dni w szkole są trudne dla nas pierwszaków. Całe otoczenie jest nowe. Czujemy się czasem zagubieni. Świetlica też jest dla nas nowym miejscem. Przebywa w niej dużo dzieci w różnorodnym wieku. Najlepszym sposobem na poznanie się są wspólne zabawy. Starsi koledzy pomagają nam zaadaptować się do nowej sytuacji. Kiedy już dobrze się poznamy, akceptujemy zasady i reguły panujące w świetlicy jesteśmy gotowi na przyjęcie nas do świetlicowej gromady.

                                                           

Nasze gry i zabawy w świetlicy

Po zakończonych lekcjach najchętniej wypoczywamy, bawiąc się wspólnie z naszymi kolegami. Do zabaw wykorzystujemy różnorodne gry planszowe i stolikowe, zestawy konstrukcyjne, układanki oraz klocki różnego rodzaju.

                                                            

 Jesienne inspiracje na świetlicowe dekoracje

Kasztany, żołędzie, jarzębina czerwona, kolorowe liście... tyle darów jesieni. Trzeba je wykorzystać! Kiedy za oknem jesienna plucha, my w świetlicy świetnie się bawimy, wykonując kolorowe, jesienne cudeńka.

                                                             

Nasze zajęcia tematyczne

Bierzemy udział w zajęciach związanych z tematem tygodnia i dowiadujemy się np. że owoce i warzywa są źródłem wielu cennych witamin i minerałów. Są niezbędne dla naszego zdrowia i rozwoju a najlepiej smakują w postaci surówek, sałatek i owocowych szaszłyków o czym przekonaliśmy się sami.

                                                           

 Pielęgnujemy tradycje i zwyczaje obchodzone w naszym kraju

Nie zapominajmy o tych, którzy od nas odeszli. Pamiętając o naszych bliskich ,których nie ma już wśród nas, co roku odwiedzamy cmentarz palimy znicze, chwilą ciszy czcimy pamięć wszystkich zmarłych.

,,Wy młodzi jesteście przyszłością i nadzieją tego świata''- Czyż Jan Paweł II nie mógł ująć tego piękniej?

Wspominamy jego osobę, przywołujemy do pamięci, wartości które głosił i staramy się choć trochę być pokornym tak jak on.

 Pamiętamy, że jesteśmy uczniami szkoły im. Jana Pawła II.

 Jesteśmy Polakami, nasz kraj to Polska.

Wiemy ,że Polska w 1918 roku po 123 latach niewoli odzyskała niepodległość .Jesteśmy narodem wolnym i niezależnym od innych krajów. Posiadamy własny hymn , godło, i flagę państwową.

Andrzejkowe wróżby i zabawy

Jak co roku w ostatni dzień listopada przypadają andrzejki, ostatnie zabawy taneczne i wróżby przed rozpoczynającym się Adwentem. Chętnych do poznania swej przyszłości nie brakowało. Bawimy się wyśmienicie! Są wróżby z butami, lanie wosku, wyszukiwanie imion z serc, czytanie z symboliki cyfr i wiele innych. Ale nie bierzemy tych wróżb aż tak na serio, bo to tylko zabawa.

                                                           

 Mikołajki

6 grudnia wszyscy czekamy z niecierpliwością na niezwykłego gościa jakim jest św. Mikołaj. Dużo wcześniej piszemy listy z prośbą, co chcielibyśmy otrzymać w prezencie. Cieszymy się bardzo z każdej otrzymanej zabawki, czy słodkości. Św. Mikołaj również pisze i do nas. Prosi, abyśmy sprawili w tym dniu swoim bliskim i znajomym prezent: mamy ofiarować dobre słowo, uśmiech, życzliwy gest.

                                                           

 Walentynki

Walentynki- coroczne święto zakochanych przypadające 14 lutego. Tradycję tego dnia poprzedza w naszej świetlicy ,,Walentynkowa poczta”. Do wykonanej przez nas skrzyneczki wrzucamy liściki i karteczki opatrzone walentynkowym wierszykiem i rysunkiem. Miło jest przeczytać i dowiedzieć się, że ktoś nas lubi.

 Świąteczne kiermasze

Tradycją stały się już organizowane przez świetlicę kiermasze z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Przez ponad miesiąc wykonujemy różnorodne ozdoby, które będą cieszyły nasze oczy w czasie najpiękniejszych świąt. Oczywiście zainteresowanie jest jak zawsze bardzo duże. Uzyskany dochód przeznaczamy na nasze potrzeby w świetlicy oraz dla chorego dziecka.

                                                            

 Wigilia w świetlicy

W naszej świetlicy odbywają się spotkania wigilijne. Wraz z wychowawcami dekorujemy salę, przygotowujemy wigilijny stół nakryty śnieżnobiałym obrusem na którym pojawia się makowiec, barszcz czerwony, paluszki jak i również własnoręcznie upieczone pierniczki. Są życzenia płynące prosto z serca, dzielenie się opłatkiem i wspólne śpiewanie kolęd. Są też rozmowy o tym jak wygląda wigilia w naszych rodzinach. Atmosfera jaka panuje w tej chwili sprawia, że czujemy się jak w prawdziwej rodzinie.

                                                           

 Rozwijamy nasze zainteresowania i zamiłowania

 LUBIMY WSZELKIE FORMY DZIAŁAŃ PLASTYCZNYCH

 WSPÓLNE MIESZANIE CIASTA SOLNEGO JEST NAPRAWDĘ WIELKĄ  FRAJDĄ.

W dzisiejszych czasach, kiedy tak powszechnie korzystamy z komputera i Internetu-nie chcemy, aby książki zdobiły nasze półki. Staramy się rozwijać nasze zainteresowania czytelnicze.

Z wielkim zainteresowaniem oglądaliśmy występy zespołów tanecznych. Wśród nas też są wspaniali tancerze. Może w niedługim czasie będziemy podziwiani na scenie.

 I ty możesz być aktorem

Od lat organizujemy przedstawienia z okazji Dnia Babci i Dziadka oraz Dnia Matki i Ojca. Uczymy się ról i elementów gry aktorskiej, zbieramy niezbędne rekwizyty, stroje, pomagamy wychowawcom przy dekoracji, wykonujemy upominki. Mamy okazję do zaprezentowania swoich talentów aktorskich. Wprawdzie do Oskara nam jeszcze daleko, ale dla naszych bliskich i wychowawców jesteśmy największymi gwiazdami.

 Bierzemy udział w konkursach

W świetlicy organizowane są różnorodne konkursy. Mamy możliwość prezentowania swoich uzdolnień i zdolności. Rywalizujemy między sobą, zdobywamy nagrody. Podziwiamy piękne prace plastyczne ,recytację wierszy, pokazy taneczne, śpiew ,grę na instrumencie, prace konstrukcyjne. Szukamy mistrza w rozwiązywaniu zagadek, układaniu puzzli, gry w szachy i warcaby.

 Wiemy, że wszelkiego rodzaju konkursy wspomagają naszą aktywność twórczą, rozwijają  różnego rodzaju zdolności .W świetlicy mamy szansę wykazać się swoimi umiejętnościami a zarazem uczymy się zdrowej rywalizacji.

 W zdrowym ciele zdrowy duch

Wiemy, że nasze zdrowie zależy od tego: -jak spędzamy wolny czas, - jak się odżywiamy, -jak dbamy o higienę osobistą, - ile godzin śpimy. Dlatego też jak najwięcej czasu staramy się spędzać na świeżym powietrzu. Spacerujemy, bawimy się na podwórku szkolnym w nasze ulubione gry i zabawy .

Nawiązujemy przyjaźnie

W CZASIE POBYTU W ŚWIETLICY INTEGRUJEMY SIĘ POPRZEZ WSPÓLNĄ ZABAWĘ, STARAMY SIĘ, ABY W CZASIE ZABAW PANOWAŁA ATmosfera ŻYCZLIWOŚCI, AKCEPTACJI I ZROZUMIENIa, WIEMY, ŻE NIE MOŻEMY BYĆ ZŁOŚLIWYMI WOBEC INNYCH, POTRAFIMY WYBACZAĆ I PRZEPRASZAĆ. AKCEPTUJEMY PRZYJACIÓŁ NAWET Z ICH WADAMI.

 Uczymy się kultury dnia codziennego

„JAK NAS WIDZĄ TAK NAS PISZĄ″ CHCEMY TO POWIEDZENIE PRZYPISAĆ SOBIE I WŁAŚCIWIE ZACHOWYWAĆ SIĘ W RÓŻNYCH SYTUACJACH: W SZKOLE, W DOMU, W KINIE, W AUTOBUSIE. NIE MOŻEMY ZAPOMINAĆ O CZARODZIEJSKICH SŁOWACH.

                                                           

 Po zabawie czas na naukę

W naszej świetlicy nie tylko się bawimy. Po odpoczynku i relaksie trzeba odrobic zadanie.

                                                           

 Z wizytą

Występy artystyczne wykorzystujemy do promocji naszej szkoły i świetlicy w środowisku lokalnym. Spotkanie w DPS w Łańcucie dostarczyło nam przeżyć i wzruszeń, zaś przy okazji spotkań z przedszkolakami, oprócz podziwiania talentu aktorskiego, mają oni okazję dowiedzieć się o działalności świetlicy, która jest namiastką przedszkola w szkole.