Ponadto w ramach Tygodnia Polonistycznego dla najmłodszych uczniów przygotowano quiz ze znajomości baśni, a klasie 4 zaproponowano  konkurs pięknego czytania. Piątoklasiści rywalizowali w międzyklasowym turnieju ortograficznym „Corrida z bykami”. Reprezentanci poszczególnych oddziałów zostali wyłonieni w drodze eliminacji – osoby, które najlepiej napisały konkursowe dyktando, dołączyły do pięcioosobowej drużyny zmagającej się z przeciwnikami w urozmaiconych konkurencjach. Również uczniowie klas szóstych, podzieleni losowo na kilkuosobowe grupy, z dużym zaangażowaniem przystąpili do licznych zadań składających się na turniej mitologiczny. Uczniowie klas 7 i 8 rywalizowali natomiast w przygotowanej w oparciu o nowoczesne technologie szkolnej wersji quizu „Milionerzy”. Zwycięzcy eliminacji, w których mogli uczestniczyć wszyscy chętni uczniowie, przystępowali do indywidualnej gry. Aby udowodnić, że ich wiedza jest warta milion, musieli wykazać się dużym zasobem wiadomości i umiejętności przedmiotowych. Zwycięzcy i wyróżnieni w poszczególnych konkursach otrzymali nagrody rzeczowe oraz oceny bardzo dobre i celujące z języka polskiego.

Uzupełnieniem wspomnianych działań było uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników oraz akcja czytelnicza pod hasłem „Poczytaj mi, przyjacielu”.