Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali - św. Jan Paweł II

W dniach 28-31 października 2019 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w różnych wydarzeniach i konkursach zorganizowanych z okazji Tygodnia Polonistycznego.

Największym zainteresowaniem cieszył się projekt „Lektura w pudełku”, którego niezwykłe efekty można było podziwiać na szkolnym korytarzu. Uczniowie klas 4-8 swoje skojarzenia związane z wybranymi lekturami zamknęli w pięknie udekorowanych pudełkach. Wszyscy dali się ponieść wyobraźni i tym samym udowodnili, że osoby, które czytają książki, są wyjątkowo kreatywne.

Ponadto w ramach Tygodnia Polonistycznego dla najmłodszych uczniów przygotowano quiz ze znajomości baśni, a klasie 4 zaproponowano  konkurs pięknego czytania. Piątoklasiści rywalizowali w międzyklasowym turnieju ortograficznym „Corrida z bykami”. Reprezentanci poszczególnych oddziałów zostali wyłonieni w drodze eliminacji – osoby, które najlepiej napisały konkursowe dyktando, dołączyły do pięcioosobowej drużyny zmagającej się z przeciwnikami w urozmaiconych konkurencjach. Również uczniowie klas szóstych, podzieleni losowo na kilkuosobowe grupy, z dużym zaangażowaniem przystąpili do licznych zadań składających się na turniej mitologiczny. Uczniowie klas 7 i 8 rywalizowali natomiast w przygotowanej w oparciu o nowoczesne technologie szkolnej wersji quizu „Milionerzy”. Zwycięzcy eliminacji, w których mogli uczestniczyć wszyscy chętni uczniowie, przystępowali do indywidualnej gry. Aby udowodnić, że ich wiedza jest warta milion, musieli wykazać się dużym zasobem wiadomości i umiejętności przedmiotowych. Zwycięzcy i wyróżnieni w poszczególnych konkursach otrzymali nagrody rzeczowe oraz oceny bardzo dobre i celujące z języka polskiego.

Uzupełnieniem wspomnianych działań było uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników oraz akcja czytelnicza pod hasłem „Poczytaj mi, przyjacielu”.

Copyright © 2020 Szkoła Podstawowa nr 4 w Łańcucie Rights Reserved.