Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali - św. Jan Paweł II

Jedną z licznych tradycji w naszej szkole jest Pasowanie na czytelnika, które odbywa się w ramach Tygodnia Polonistycznego. W tym roku szkolnym akademię przygotowali uczniowie klas drugich i trzecich pod opieką Lucyny Hanus - bibliotekarki i Marii Biernat - wychowawczyni świetlicy. Mali aktorzy przez długi czas wytrwale pracowali, aby jak najlepiej przybliżyć pierwszakom bibliotekę szkolną. Uczestniczyli w próbach recytacji, przygotowywali stroje dla swoich postaci i pomagali w tworzeniu dekoracji. Publiczność nagrodziła ich występ gromkimi brawami. Po przedstawieniu uczniowie pierwszych klas złożyli, na ręce pani bibliotekarki, przyrzeczenie, że będą szanować wypożyczane książki.

Na pamiątkę tego wydarzenia pierwszaki otrzymały od swoich starszych kolegów i koleżanek zakładki z ilustracjami i zagadkami, za  których rozwiązanie w bibliotece czekała nagroda - niespodzianka. Na zakończenie imprezy dzieci robiły sobie pamiątkowe zdjęcia z uczniami przebranymi za postacie z bajek. Mamy nadzieję, że tak przygotowana akademia szkolna zachęci młodych czytelników do odwiedzin w bibliotece i promowania czytelnictwa.

Copyright © 2020 Szkoła Podstawowa nr 4 w Łańcucie Rights Reserved.