Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali - św. Jan Paweł II

Już po raz ósmy odbył sie w naszej szkole Wojewódzki Konkurs Recytatorski  Poezji Patriotycznej  "Kiedy myślę,  Ojczyzna", który od lat  cieszy się dużą popularnością. Trudna tematyka i tym razem nie odstraszyła uczestników. W tym roku w zmaganiach wzięło udział 47 uczniów z 14 szkół województwa podkarpackiego. Młodzi recytatorzy przypomnieli piękne i wzruszające wiersze najsłynniejszych polskich poetów. Jury po burzliwych naradach wyłoniło laureatów i przyznało wyróżnienia w dwóch kategoriach wiekowych.

Laureaci konkursu:

Klasy IV-VI

I miejsce: Tomasz Jer, Emilia Wywrot

II miejsce: Antoni Kosztyła, Tymoteusz Frączek

III miejsce: Eliza Rusinek, Korneliusz Kuźmicz

Wyróżnienia : Magdalena Turek, Maja Korzystko, Zofia Posiak, Małgorzata Nycz

Klasy VII-VIII

I miejsce: Milena Stańczuk

II miejsce: Artur Trybucki, Oliwia Kołota, Jakub Olech

III miejsce: Bartosz Blajer, Gabriela Kiełb

Wyróżnienia: Filip Gawron, Gabriela Mróz, Julia Dziurzyńska, Oliwia Janowska, Barbara Czyrek

W przerwie przesłuchań odbył sie koncert pieśni patriotycznych przygotowany przez szkolny zespół wokalny.  Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki, a laureaci nagrody rzeczowe ufundowane przez SKOK CHMIELEWSKIEGO.

Copyright © 2020 Szkoła Podstawowa nr 4 w Łańcucie Rights Reserved.