Kiedy mówisz, powtarzasz jedynie to, co już wiesz. Gdy zaś słuchasz, masz szansę nauczyć się czegoś nowego.- Dalajlama

W poniedziałek 14 października świętowaliśmy Dzień Patrona Szkoły Jana Pawła II. Motywem przewodnim uroczystości było hasło tegorocznego Dnia Papieskiego "WSTAŃCIE, CHODŹMY!". Obchody rozpoczęły się od przemarszu do Kościoła pw. św. Józefa w Łańcucie, gdzie ks. Alojzy Szwed celebrował Mszę Świętą. Oprawę liturgiczną oraz koncert okolicznościowy przygotował zespół wokalny. Po powrocie do szkoły uczniowie klasy VI a zaprezentowali montaż słowno-muzyczny pełen wspomnień i refleksji o życiu oraz pontyfikacie Jana Pawła II. Dopełnieniem programu uroczystości był Festiwal Piosenki Religijnej i Pielgrzymkowej, podczas którego wszystkie klasy wystąpiły na scenie i śpiewem, muzyką, oraz tańcem wyraziły hołd naszemu Patronowi.

Każdy występ był niepowtarzalny i wzruszający, gdyż dzieci i młodzież najpiękniej, jak potrafili okazali swoją dumę z bycia uczniami szkoły noszącej imię Jana Pawła II. Radosna atmosfera koncertu udzieliła się wszystkim uczestnikom i zachęciła do wspólnego śpiewania. Cieszymy się, że w tym pięknym i wyjątkowym wydarzeniu wspólnie z nami uczestniczyli ks. Alojzy Szwed oraz Burmistrz Miasta Łańcuta Rafał Kumek. Był to szczególny dzień dla całej społeczności szkolnej i mamy nadzieję, że pielęgnowane przez nas wartości wynikające z nauczania św. Jana Pawła II na zawsze pozostaną w sercach uczniów i nauczycieli.

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 4 w Łańcucie Rights Reserved.