Kiedy mówisz, powtarzasz jedynie to, co już wiesz. Gdy zaś słuchasz, masz szansę nauczyć się czegoś nowego.- Dalajlama

Akademia szkolna rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu i powitaniem uczniów, nauczycieli, rodziców, pracowników szkoły oraz gości, wśród których znajdował się Burmistrz Miasta Łańcuta Rafał Kumek. Prowadzący akademię przypomnieli o ważnym wydarzeniu, jakie miało miejsce 80 lat temu, kiedy zamiast szkolnego dzwonka dzieci usłyszały huk bomb, wystrzały armat i terkot karabinów. Wspomnienie o tym wydarzeniu upiększyły wiersze i piosenki w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Aby jednak rok szkolny nie kojarzył się wyłącznie ze smutnymi wydarzeniami, zaprezentowano pełen humoru skecz nawiązujący do wakacyjnych przeżyć. Na zakończenie akademii pani dyrektor ogłosiła rok szkolny 2019/2020 za rozpoczęty, a pan burmistrz w przemowie do uczniów zwrócił uwagę na wartość nauki, którą zazwyczaj docenia się dopiero w dorosłym życiu. Następnie społeczność szkolna udała się do kościoła na uroczystą Mszę Świętą.

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 4 w Łańcucie Rights Reserved.