W środę uczniowie klas 6 i 7 oraz 2 i 3 gimnazjum rywalizowali w „Polonistycznym kole fortuny” – konkursie wzorowanym na popularnym teleturnieju. Uczestnicy kręcili przygotowanym specjalnie na tę okazję kołem oraz odgadywali hasła w następujących kategoriach: autor, cytat, postać literacka, przysłowie, termin literacki, tytuł książki. Po każdej rundzie uczniowie mogli zdobyć dodatkowe punkty, odpowiadając na pytania z języka polskiego o różnym stopniu trudności. Do zabawy włączona została także publiczność.
    Z okazji 220. rocznicy urodzin autora „Pana Tadeusza” w ramach Tygodnia Polonistycznego zorganizowano Szkolny konkurs wiedzy o Adamie Mickiewiczu. 10 śmiałków z drugich i trzecich klas gimnazjum zmierzyło się ze szczegółowymi pytaniami dotyczącymi życia i twórczości poety. Konkurs został rozegrany w konwencji opartej na formule „1 z 10”.
    W piątek pracownia polonistyczna (sala 29) zamieniła się w nastrojowy „salonik poezji”, bowiem w tym dniu odbył się Szkolny Maraton Poetycki pod hasłem „Niektórzy lubią poezję”. Na specjalnie udekorowanych stolikach wyeksponowano liczne tomiki poetyckie, dzięki czemu w czasie przerw i na lekcjach języka polskiego młodzież mogła poczytać utwory liryczne znanych i mniej znanych poetów oraz posłuchać „wierszy ukrytych w piosenkach”, czyli poezji śpiewanej. Wydarzenie to cieszyło się dużym zainteresowaniem zarówno uczniów, jak i nauczycieli (nie tylko języka polskiego).

Lista uczniów nagrodzonych w konkursach zorganizowanych w ramach Tygodnia Polonistycznego:

• Szkolny konkurs „Polonistyczne koło fortuny”
  • zwycięzcy w poszczególnych grupach:

klasy 7a oraz drugie gimnazjum: Patryk Chmiel

klasy trzecie gimnazjum: Gabriela Wałczyk

klasy 6a, 6b oraz 7b: Dominika Poczykowska

• Szkolny konkurs wiedzy o życiu i twórczości Adama Mickiewicza
  • I miejsce: Maria Kochman
  • II miejsce: Dominika Pawlak
  • III miejsce: Marta Kosior
  • Szkolny konkurs literacki na wiersz o ojczyźnie:
  • zwycięzca: Maria Kochman
  • Szkolny konkurs fotograficzny „Z książką mi do twarzy”

- zwycięzca: Anna Fergisz

Nadal trwa głosowanie na facebookowym funpage’u szkoły – zachęcamy do „lajkowania” najlepszych zdjęć!