Celem przedstawienia jest pokazanie młodym widzom, w jaki sposób powstaje spektakl teatralny, a także przybliżenie nazwisk i najwybitniejszych twórców i odtwórców tych dzieł poprzez anegdotę i próbę zdefiniowania gatunków teatru muzycznego.
  Po sesji zdjęciowej w gmachu opery i przed, ruszyliśmy na Rynek krakowski. Korzystaliśmy z możliwości zakupienia prezentów na kiermaszu bożonarodzeniowym.
   Kolejnym punktem programu był udział w warsztatach plastycznych w Muzeum Narodowym. Zostaliśmy podzieleni na dwie grupy i realizowaliśmy następujące tematy:
1.„O modzie. Historia ubioru”
2.„Wielcy wodzowie i dowódcy dawnej Polski”
Na podsumowanie dnia, pełni wrażeń zjedliśmy smaczny obiad w klimatycznym pubie.

- środa - w ramach kolejnego dnia Tygodnia sztuki, przyjechał do nas Zespół Tańca Ludowego Rzeszowianka, działający przy Młodzieżowym Domu Kultury i Szkole Podstawowej nr 28 w Rzeszowie. Zaprezentował nam popularne tańce różnych regionów, jak np. taniec żywiecki. Mieliśmy możliwość podziwiania pięknych strojów ludowych i dowiedzieliśmy się wiele na temat różnic pomiędzy nimi. Zespół wokalny wykonał pastorałki.

- czwartek - odbyła lekcja muzyczna Szkoły Yamaha, z cyklu „Skrzypce”.

- piątek - ogłoszono wyniki konkursu szkolnego „Poznaj nauczyciela swego po oczach jego”. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowanie zarówno uczniów, jak i nauczycieli.

Trzy równorzędne nagrody zdobywają:
   Patryk Chmiel
   Julia Kot