foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Kiedy mówisz, powtarzasz jedynie to, co już wiesz. Gdy zaś słuchasz, masz szansę nauczyć się czegoś nowego.- Dalajlama

Szkoła Podstawowa nr 4 im Jana Pawła II

w Łańcucie, ul. Kochanowskiego 6, 37-100 Łańcut

     W dniach od 15 do 19 września uczniowie naszej szkoły po raz drugi uczestniczyli  w programie EuroWeek – Szkoła Liderów. Tym razem obóz językowy odbywał się w malowniczej miejscowości Międzygórze, w gminie Bystrzyca Kłodzka. Podobnie jak za pierwszym razem, tak i teraz czas spędzony na EuroWeek okazał się bezcenny i z pewnością niezapomniany.
W drodze na EuroWeek zwiedziliśmy piękne Góry Stołowe, podziwiając przyrodę Parku Narodowego oraz widoki ze Szczelińca Wielkiego. Do Międzygórza dotarliśmy w godzinach wieczornych gdzie czekała na nas kolacja, po której odbyło się spotkanie integracyjne z pozostałymi uczestnikami obozu oraz zapoznanie z wolontariuszami.

Tym razem nawiązaliśmy znajomość z Mirnizami Abdulzada z Azerbejdżanu, Memo Perez z Meksyku, Hiwi Negash z Etiopii, Varaprasad Varma z Indii, Gretę z Armenii, Tamarę z Gruzji oraz wieloma innymi. Podczas kolejnych dni młodzież rozwijała najbardziej cenione w chwili obecnej umiejętności społeczne: przewodzenia, autoprezentacji oraz pracy w zespole. Wiele zadań wykonywanych było w grupach, w skład których wchodziły osoby z różnych szkół Polski, co stwarzało wiele możliwości zawiązania nowych znajomości, a dla niektórych uczestników było to doskonałym treningiem przezwyciężania swojej nieśmiałości. Zajęcia były prowadzone w formie interaktywnych warsztatów, gier symulacyjnych i praktycznych ćwiczeń przez szkoleniowców Fundacji Euroweek. Wszystkie zajęcia odbywały się oczywiście w języku angielskim.     
Bogaty program obozu językowego EuroWeek pozwolił wykazać się naszym uczniom w wielu dziedzinach. Oprócz wysokiego poziomu języka angielskiego, nasz młodzież zaprezentowała przed swoimi rówieśnikami z całej Polski oraz wolontariuszami z całego świata swoje zdolności wokalne, taneczne, aktorskie oraz plastyczne.
W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się we Wrocławiu, gdzie uczestniczyliśmy w interesujących warsztatach „Architektura i zmysły” w Hali Stulecia oraz podziwialiśmy uroki miasta z najwyższego budynku w Polsce – „Sky Tower”.
Z niecierpliwością czekamy na kolejny wyjazd na EuroWeek!!!

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 4 w Łańcucie Rights Reserved.