Bardzo przekonująco wcieliła się w rolę tej osobliwej postaci, czym zachwyciła jurorów oraz publiczność, i tym samym wywalczyła pierwsze miejsce w konkursie. Na wystąpienie naszej uczennicy, oprócz interesującej ustnej opowieści o magicznym świecie Hermiony i jej przyjaciół, złożyły się dodatkowe, ciekawe elementy: przebranie, rekwizyty oraz podkład muzyczny.
W etapie międzyszkolnym Powiatowego Konkursu Czytelniczego nasze gimnazjum reprezentowały także Barbara Pacyna oraz Oliwia Wajda, które wraz z nagrodzoną wygrały eliminacje szkolne. Dziewczyny w swojej kategorii rywalizowały z kilkanaściorgiem uczestników, dlatego tym bardziej cieszy sukces Patrycji!